Producenci
Promocje
Poprawa struktur naczyniowych
Poprawa struktur naczyniowych

123,00 zł

Cena regularna: 246,00 zł

Najniższa cena: 123,00 zł
szt.
Zaawansowane Terapie Manualne
Zaawansowane Terapie Manualne

700,00 zł

Cena regularna: 800,00 zł

Najniższa cena: 800,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Kinesiotaping — co oznaczają kolory taśm i jak naklejać plastry

0

Wyjątkowo popularne w medycynie sportowej, barwne taśmy stają się coraz bardziej popularne. O co z nimi chodzi? Kinesiotaping, inaczej zwany plastrowaniem dynamicznym, to opracowana w latach 70. XX wieku metoda fizjoterapii. Jej autorem jest doktor Kenzo Kase, japoński chiropraktyk, który poszukiwał sposobu na przyspieszenie leczenia kontuzji mięśni. W tym artykule dowiesz się, co oznaczają kolory w kinesiotapingu, jak naklejać popularne „tejpy”, czy z tą metodą wiążą się jakieś skutki uboczne i jak wykorzystuje się je w branży kosmetycznej. Zapraszamy do lektury.

Znaczenie barw

Plastry do kinesiotapingu mogą mieć rozmaite kolory. W oczy najmniej rzucają się te w barwie cielistej, ale spotkamy też warianty niebieskie, intensywnie różowe, czarne, a także wzorzyste. Wbrew pozorom, ich właściwości niczym się od siebie nie różnią – może z wyjątkiem większej satysfakcji z wyboru taśmy w ulubionym odcieniu. Dużo większe znaczenie od koloru ma dobór prawidłowego rozmiaru plastrów oraz jego poprawne naklejenie na poszczególne partie twarzy.

„Tejpy” na ciele i twarzy

Jak naklejać plastry do kinesiotapingu? Czynność ta powinna zostać powierzona specjaliście po odpowiednim kursie — zabiegi na twarz i szyję wykonywać może na przykład kosmetyczka lub masażystka. W kosmetologii naklejanie kolorowych plastrów nie ma na celu wspomagania leczenia kontuzji. Zamiast tego może prowadzić do zmniejszenia widoczności zmarszczek i bruzd, odżywienia i dotlenienia skóry, zminimalizowania obrzęków i cieni pod oczami, poprawy owalu twarzy i redukcji drugiego podbródka. Przed zabiegiem należy wykonać demakijaż, a skóra powinna być osuszona.

Po zabiegu

Możliwe jest wystąpienie niewielkich skutków ubocznych kinesiotapinu twarzy. Z tego względu zabiegu nie stosuje się w przypadku naruszonego naskórka, obecności ran i stanów zapalnych. Kolorowe plastry trzeba zdejmować w delikatny sposób. Jednak nawet w takich przypadkach tuż po zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne w postaci lekkiego zaczerwienienia i podrażnienia. Objawy te jednak szybko ustępują.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl